strona główna  artykuły obrazkikalendarium o co chodzi Tajniak
podpisy (protest) podpisy (dymisja) popierają protest Księga gości


 Artykuły:

po co istnieje radio
Radio dla wszystkich?
Okiem widza ... uchem słuchacza ...
list do Gazety Wyborczej
list otwarty (coutry)
Trójką do tyłu
Wywiad z M. Niedźwieckim
Chat z Pawłem Kostrzewą
list do Andrzeja Długosza
    odpowiedź E. Smolara
    odpowiedź J. Grochowskiej
list otwarty do Juliusza Brauna
list do Eugeniusza Smolara
Trójka dołowana
V reforma - dramat
stanowisko zarządu PR
    nasz komentarz
Rzeczpospolita - listy
Krzysztof Daukszewicz
do komisji KiŚP Sejmu RP
Antena - Zmiany na gorsze?
list do Andrzeja Długosza 2
list do Andrzeja Długosza 3
wywiad z Michałem Olszańskim
wywiad z E. Smolarem
do Pani Minister Skarbu
    odpowiedź z Ministerstwa
Przekrój: Trójka nie do pary
Witold Laskowski - wywiad
Komu publiczne radio?


List do Joanny Grochowskiej

Dyrektor Gabinetu
Prewodniczącego
Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Warszawa, 15 stycznia 2002 roku

Szanowna Pani,
Z upoważnienia Przewodniczącego KRRiT p. Juliusza Brauna w związku z korespondencją dotyczącą III Programu "Polskiego Radia" S.A., uprzejmie informuję, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała dokument "Oferta programowa Polskiego Radia 2002 - 2005", który w imieniu Zarządu Spółki przekazał p. Eugeniusz Smolar, wiceprezes ds. programowych.
Zarząd Spółki PR.A. przyjął dokument prezentujący zamierzenia programowe na najbliższe lata, a w pracach tych uczestniczyło zarówno kierownictwo PR S.A., dyrektorzy poszczególnych Anten jak i eksperci. Dokument został przyjęty również przez Radę Nadzorczą i Radę Programową Spółki, a także był przedmiotem wspólnej debaty Zarządu PR S.A., Rady Nadzorczej, Rady Programowej oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
W dokumencie tym charakter Programu III określany jest jako muzyczno-informacyjno-rozrywkowy. Podkreśla się, że zmiany mają na celu odzyskanie znaczenia Programu III dla odbiorców generacji 20+. Za istotne uważa się dążenie do silnej interaktywności ze słuchaczem, który jest słuchaczem poszukującym z aspiracjami. Podkreśla się dbałość o treść, formę, dynamikę audycji prezentowanych na antenie i tymi sposobami prowadzona będzie konkurencja z radiami komercyjnymi. Program III, zgodnie z tym co również postuluje Pani, będzie programem wzmacniającym swoje oblicze jako program dynamicznych osobowości, co dotyczy zarówno prezenterów, gości w studio jak i w sensie aspiracyjnym słuchaczy. Podczas tej wspólnej debaty nie zgłoszono uwag do strategicznych założeń przedstawionych przez Polskie Radio S.A., a które dotyczą także Programu III.
Wiceprezes E. Smolar poinformował ponadto Przewodniczącego KRRiT o treści odpowiedzi skierowanej do Pani w związku z korespondencją dotyczącą losów Programu III.

Z wyrazami szacunku
Anna Szydłowska

Do wiadomości:

  1. p. Magdalena Broniczewska - referent prawny w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich
  2. p. Jan Szczęsny - wicedyrektor Departamentu Spółek Strategicznych i Instytucji Finansowych Ministerstwa Skarbu Państwa