strona główna  artykuły obrazkikalendarium o co chodzi Tajniak
podpisy (protest) podpisy (dymisja) popierają protest Księga gości


 Artykuły:

po co istnieje radio
Radio dla wszystkich?
Okiem widza ... uchem słuchacza ...
list do Gazety Wyborczej
list otwarty (coutry)
Trójką do tyłu
Wywiad z M. Niedźwieckim
Chat z Pawłem Kostrzewą
list do Andrzeja Długosza
    odpowiedź E. Smolara
    odpowiedź J. Grochowskiej
list otwarty do Juliusza Brauna
list do Eugeniusza Smolara
Trójka dołowana
V reforma - dramat
stanowisko zarządu PR
    nasz komentarz
Rzeczpospolita - listy
Krzysztof Daukszewicz
do komisji KiŚP Sejmu RP
Antena - Zmiany na gorsze?
list do Andrzeja Długosza 2
list do Andrzeja Długosza 3
wywiad z Michałem Olszańskim
wywiad z E. Smolarem
do Pani Minister Skarbu
    odpowiedź z Ministerstwa
Przekrój: Trójka nie do pary
Witold Laskowski - wywiad
Komu publiczne radio?


Słuchacze radiowej Trójki protestują przeciw zmianom w programie

Notatka Polskiej Agencji Prasowej

7.4. Warszawa (PAP) - Ponad 100 osób, słuchaczy programu III Polskiego Radia, protestowało w niedzielę w Warszawie przed jego siedzibą przeciw zmianom programowym wprowadzanym przez nowe kierownictwo. Od zmian nie ma odwrotu - odpowiada dyrekcja radia.

Słuchacze Trójki, którzy twierdzą, że pod rządami nowego dyrektora Witolda Laskowskiego ich ulubione radio zmienia się na gorsze, od kilku tygodni organizują - głównie w internecie - protest przeciwko tym zmianom. Powołali społeczny komitet protestacyjny. Jego członek Borysław Kozielski mówił dziennikarzom, że na stronach internetowych protest poparło ok. 1,5 tys. osób.

Słuchacze protestują przeciwko zdjęciu z anteny ich ulubionych programów muzycznych (m.in. prowadzonych przez Piotra Kaczkowskiego), a także audycji o muzyce elektronicznej oraz programów publicystycznych.

"Dziś żegnamy naszą Trójkę taką jaką znamy i cenimy, która zmienia się na gorsze. Trójka była zawsze wzorcem dla innych stacji radiowych i nigdy nie była programem dla każdego" - mówili protestujący, którzy przynieśli pod siedzibę radia trumienkę z emblematem programu III. Rozdawali też przechodniom róże i ulotki z protestem.

"Zawsze, gdy coś się zmienia są niezadowoleni" - odpowiadał protestującym dyrektor radia Witold Laskowski. Zapewnił, że chce by Trójka była radiem dla młodej polskiej inteligencji, a zmiany są profesjonalnie przygotowane i nie ma od nich odwrotu. "Treści są te same, zmienia się jedynie forma. Dziś nikt już nie słucha godzinnych audycji słownych, dlatego będą one przerywane blokami muzycznymi" - wyjaśnił.

Protestujący słuchacze stworzyli kondukt żałobny z trumienką na czele i przeszli spod siedziby programu III przy ul. Myśliwieckiej do głównego budynku Polskiego Radia przy ul. Malczewskiego. Tam odczytano "Apel poległych audycji trójkowych" oraz przekazano petycję z protestem dla zarządu Polskiego Radia.

(PAP)