strona główna  artykuły obrazkikalendarium o co chodzi Tajniak
podpisy (protest) podpisy (dymisja) popierają protest Księga gości


 Artykuły:

1. list do Prezydenta

2. odpowedź z kancelarii Prezydenta

3. odpowiedź Joanny Grochowskiej

4. list Joanny Grochowskiej



odpowiedzi z Kancelarii Prezydenta na list

W odpowiedzi na listy do Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Sekretarz Stanu Dariusz Szymczycha napisał:

KANCELARIA PREZYDENTA
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Warszawa, 22 marca 2002 roku

Szanownya Pani / Szanowny Panie!

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Aleksandra Kwaśniewskiego dziękuję za list poświęcony formule Programu Trzeciego Polskiego Radia. Dziękuję za wyrażoną troskę o wysoką jakość audycji popularnej "Trójki", tak bardzo zaslużonej dla polskiej kultury, czego wyrazem są - wspomniane przez Pana - wysokie odznaczenia państwowe, przyznane przez Prezydenta RP członkom zespołu tej stacji radiowej.
Polskie radio publiczne, do którego należy i "Trójka", cieszy się uznaniem i zaufaniem społecznym. Jest cenione za treści edukacyjne, kulturowe, za przybliżanie wydarzeń w Polsce i na świecie, za uczciwe rozmowy o wszelkich aspektach życia, wreszcie za rozrywkę, za muzykę klasyczną na najwyższym poziomie, i za tę codzienną, popularną. Tylko radio publiczne jest dziś w stanie pełnić tak szerokie i potrzebne społeczeństwu funkcje. I dobrze, że je spełnia.
Byłoby ogromną stratą dla nas wszystkich, którzy przecież jesteśmy, niezależnie od zajmowanych stanowisk, słuchaczami Polskiego Radia, gdyby o programie radiowym miały decydować wyłącznie względy komercyjne. Twierdzi Pan, że w "Trójce" tak się już dzieje. Przyjmuję tę opinię i przekazuję ją kierownictwu Polskiego Radia.
Kształt radia zależy w dużej mierze od jego słuchaczy. Pana list do Prezydenta RP udowadnia, że Program Trzeci ma dobrych i wiernych przyjaciół. To napawa optymizmem.

Z poważaniem
Dariusz Szymczycha



Dopisek redakcji: Problem w tym że za sytuację w Trójce odpowiada jej kierownictwo, jak i główne kierownictwo Polskiego Radia w osobie wiceprezesa zarządu Polskiego Radia Eugeniusza Smolar. Trudno więc oczekiwać, że przekazywanie mu uwag na temat jego działalności coś zmieni, jeżeli uwagi kierowane od dawna przez słuchaczy i pracowników radia bezpośrednio do niego nie dawały żadnego rezultatu.


Powrót do listu do Prezydenta